Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Sprawdź kto do Ciebie dzwoni!

sprawdź kto dzwoni

Każdy z nas obecnie posiada telefon komórkowy i z pewnością nie wyobraża sobie bez niego życia. Numery telefonu zwykle są niezwykle prywatnymi danymi, jednak niestety nie zawsze uda nam się ich prywatności dochować. Zdarzają się więc sytuacje, że otrzymujemy tak zwane “głuche telefony”, a także połączenia od numerów, które są nam całkowicie obce. Nic dziwnego, że nie decydujemy się na odbieranie, a w naszej głowie zaczynają kwitnąć podejrzenia. Jak najszybciej chcemy się więc dowiedzieć wszystkiego, na temat tajemniczego numeru. Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe.

Czy sprawdzanie numerów jest możliwe?

Sprawdzanie numerów dzięki postępowi obecnej technologii jest czynnością jak najbardziej możliwą do wykonania. Co więcej numery można sprawdzać pod różnym kontem jak np. przynależności do danej sieci telefonii komórkowej, czy nawet kiedy ostatnio był on zalogowany do sieci. Zwykle cały proces opiera się na wykorzystaniu infrastruktury telekomunikacyjnej i danych, które są przechowywane przez dane sieci komórkowe. Okazuje się, że w ten prosty sposób szybko możemy sprawdzić i dowiedzieć się, kto próbował się z nami skontaktować.

Technologia HRL

Pierwszą technologią, którą wykorzystuje się do identyfikacji numerów jest HRL. Jest to nic innego jak zaawansowana i rozszerzona wersja rejestru, za pośrednictwem której można weryfikować przynależność danego numeru do sieci. Dostęp do tego rejestru można uzyskać na dwa sposoby. Po pierwsze jest to aplikacja WEB, a po drugie jest to strona SerwerSMS.pl. W obu przypadkach trzeba jeszcze odpowiednio zintegrować własny system, za pomocą zdalnej komunikacji API. W ten sposób możemy sprawdzić, czy dany numer jest aktywny, a także kiedy ostatnio zalogował się on do sieci. Co więcej, można również uzyskać informacje, czy numer był przenoszony w ostatnim czasie do innego operatora.

Lookup

Lookup to kolejna z możliwości zweryfikowania numeru. Jest to nic innego jak uproszczona wersja dostępu do rejestru, która pozwoli nam przede wszystkim na zidentyfikowanie przynależności numeru do konkretnej sieci. Znów można z niej skorzystać z poziomu typowej aplikacji WEB-owej, lub wspomnianej już strony SerwerSMS.pl. Co więcej za pośrednictwem Lookup możemy również zweryfikować poprawność numeru, a także uzyskać pełny numer IMSI. Dodatkowo podobnie jak w poprzednim wypadku, można sprawdzić czy dany numer jest aktywny, a także czy w ostatnim czasie nastąpiło jego przeniesienie do innego operatora. Nie wspominając również o sprawdzeniu macierzystej sieci.