Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Transport drogowy – co znajduje się w ofercie dużych firm transportowych?

transport drogowy

Transport drogowy jest niezwykle istotną gałęzią transportu. Pojęcie to jest bardzo szerokie i zawiera w sobie wszystko, co rozumiemy pod pojęciem przemieszczania się zarówno pasażerów, jak i ładunków po drogach lądowych przy pomocy kołowych środków transportu. Korzystając z tej gałęzi transportu, swoje usługi oferują przewoźnicy drogowi, a dokładniej firmy transportowe. W naszym artykule skupimy się jednak wyłącznie na transporcie ładunków.

Firmy transportowe – co oferują?

Na samym początku trzeba zaznaczyć, że transport drogowy to tylko jedna z wielu usług firm transportowych (https://fracht.pl). Największe firmy działające w tej branży oferują także takie usługi, jak magazynowanie, transport lotniczy oraz morski, usługi celne, planowanie tras przewozu, czy opakowywanie i przepakowywanie. My jednak skupimy się na tym, co zawiera się w transporcie drogowym. Z usług firm transportowych korzystają osoby prywatne i przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy potrzebują pomocy w takich zadaniach, jak transport chłodniczy, przewóz ładunków ponadgabarytowych, logistyka mebli, transport materiałów niebezpiecznych (ADR), czy spedycja krajowa i międzynarodowa. W kolejnych akapitach opiszemy pokrótce przykładowe usługi, z których często korzystają klienci firm transportowych.

Logistyka mebli – kiedy warto skorzystać?

Logistyka mebli to wszystkie czynności, którymi musi zająć się firma transportowa, aby dostarczyć wskazany ładunek na miejsce wybrane przez klienta. Bardzo ważna jest tutaj dbałość o bezpieczeństwo ładunku, który nie może podczas transportu ulec uszkodzeniu. Bardzo często przewoźnik zajmuje się ładunkiem od momentu zejścia gotowego produktu z linii produkcyjnej, aż do dostarczenia mebli do końcowego odbiorcy. Pomiędzy punktem startowym a końcowym konieczne jest wykonanie wielu niezbędnych czynności, w tym zaplanowanie wysyłki, koordynacja terminów rozładunkowych oraz odpowiednie przygotowanie i rozmieszczenie mebli na pojeździe.

Przewóz mebli to usługa, z której korzystają nie tylko przedsiębiorcy zajmujący się sprzedażą tego typu produktów, ale również osoby prywatne. Warto zainteresować się ofertą firm transportowych w takich sytuacjach, jak przeprowadzka. Samodzielne przewożenie mebli jest bardzo uciążliwe, a w niektórych przypadkach może okazać się wręcz niemożliwe. Warto wtedy skorzystać z usług profesjonalistów, którzy przywiozą nasz dobytek w nienaruszonym stanie pod wskazany adres.

Jak wygląda organizacja transportu chłodniczego?

Transport chłodniczy to usługa, której świadczenie wymaga posiadania specjalnych pojazdów, dostosowanych do przewożenia produktów, które wymagają określonej temperatury, aby nie uległy zepsuciu. Zazwyczaj transport chłodniczy wykorzystują przedsiębiorcy zajmujący się sprzedażą produktów spożywczych, takich jak owoce, warzywa, mięsa, wyroby mleczne, rośliny, ryby i wiele innych. Pojazdy specjalnie przystosowane do przewozu tego rodzaju towarów utrzymują kontrolowaną temperaturę w przedziale od + 25 stopni Celsjusza do – 25 stopni Celsjusza.