Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Czym są ręczne zaklejarki do kartonów?

zaklejarki do kartonów

Zaklejarki kartonów to urządzenia ręczne i służące do zaklejania pakunków taśmą klejącą, papierową pakową lub hot melt. Usprawniają pracę między innymi magazynów produkcyjnych, sklepów internetowych i centrów logistycznych. Wszędzie tam, gdzie liczy się czas i precyzja przy zabezpieczaniu ładunków i towarów magazynowych, ręczne zaklejarki do kartonów znajdą swoje wszechstronne zastosowanie.

Czym jest zaklejarka ręczna?

Zaklejarki kartonów to jedne z najpopularniejszych urządzeń przemysłowych wykorzystywanych głównie w różnego rodzaju zakładach produkcyjnych i sklepach internetowych. Cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zarówno dużych, jak i małych przedsiębiorstw. To niewielkie i poręczne urządzenie służy do pakowania ładunków magazynowych oraz ich dalszej spedycji. Jak mówi nazwa, zaklejarki do kartonów to urządzenia, przy pomocy których z łatwością można zakleić taśmą klejącą wypełnione dowolnymi produktami opakowania. Zaklejanie kartonów zaklejarkami gwarantuje wytrzymałość opakowania. Urządzenie nadaje się również do mocowania taśmą różnorodnych etykiet do kartonowego podłoża. Zaklejenie kartonu taśmą daje gwarancję, że osoby trzecie nie miały dostępu do jej wnętrza. Proces pakowania dzięki zaklejarkom ręcznym przebiega znacznie szybciej i sprawniej, niż w sytuacji, gdy czynność tę muszą wykonywać pracownicy magazynu. Sytuacja, w której koniec taśmy przykleja się do rolki, jest niezwykle irytujący. Ręczne zaklejarki eliminują ten problem, usprawniając pracę. Każdy, kto używa zaklejarki ręcznej, ceni sobie zaoszczędzony czas.

Dlaczego warto stosować ręczne zaklejarki Izipaker?

Ręczne zaklejarki do kartonów pozwalają na wyeliminowanie niedoskonałości związanych z zabezpieczeniem ładunków taśmą, bez względu na ich rozmiar czy kształt. Zaklejarki do kartonów Izipaker sprawdzą się zarówno w przypadku foremnych opakowań, jak i mniej regularnych kształtów. Ręczne urządzenia wspomagające pracę człowieka, doskonale sprawdzą się w każdej gałęzi przemysłu. Stosowanie zaklejarki pozwala wykorzystywać taśmę w sposób ekonomiczny, nie marnując jej początkowych i końcowych odcinków za każdym razem, gdy jest używana. Użycie ręcznej zaklejarki eliminuje również ryzyko zatłuszczenia taśmy, które może zmniejszyć jej przyczepność np. przez kontakt z dłońmi lub przyklejanie zanieczyszczeń, np. kurzu i włosków do warstwy klejącej, dzięki czemu pakowanie jest bardziej higieniczne i estetyczne.