Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Kartony klapowe = idealne opakowania?

pudełko klapowe

Dla osób, a szczególnie dla firm, które zajmują się sprzedażą produktów i usług ważne jest to, aby produkt, który ma trafić do klienta, był zapakowany w odpowiedni i bezpieczny sposób. Dlatego też na rynku możemy znaleźć kilkanaście rozwiązań, które są oferowane przez sklepy internetowe.

Do takich rozwiązań zdecydowanie można zaliczyć różnego rodzaju kartony. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić wszystko na temat kartonów klapowych. A dokładniej czym są i czy jest to dobre opakowanie.

Czy kartony klapowe to idealne opakowania?

Większość osób na pewno kojarzy takie kartony z wyglądu, nie koniecznie z nazwy. Warto zaznaczyć, iż taka forma opakowania jest idealnym rozwiązaniem, szczególnie dla towarów, które są zdecydowanie bardziej podatne na zniszczenia. Warto je stosować, jeśli masa własna jest niska. Wtedy są one bardzo wytrzymałe. Możemy w nich przewozić różnego rodzaju towary bez obaw, że coś się zniszczy po drodze. Niestety są one podatne na czynniki zewnętrzne, więc warto pamiętać, aby tego typu kartony przechowywać w suchych warunkach.

Kartony klapowe wykonywane są z tekstury, a ona jest jakby nie patrzeć papierem. Tego typu opakowania są chyba jednymi z najtańszych. Dlatego bardzo dużo firm z nich korzysta. Ponadto warto dodać, iż na rynku dostępne są w różnych rozmiarach i oczywiście wysyłane są do firmy po zamówieniu w formie rozłożonej. Przedsiębiorstwa same muszą je potem składać. Na szczęście nie jest to nic skomplikowanego. Jest to idealne rozwiązanie, pod warunkiem, że nie przewozimy w nich naprawdę czegoś bardzo ciężkiego.

karton

Zalety kartonów klapowych

Wszystko ma swoje wady i zalety. Tak już w obecnych czasach bywa. Bardzo ważną zaletą kartonów klapowych jest ich ekonomiczność. Ponadto w porównaniu o inne, dostępne formy opakowania te są najlepszym rozwiązaniem, no i co najważniejsze ceny są niższe. Bardzo ważne jest w tym wszystkim także to, iż odpowiednio zabezpiecza on zawartość. Można do niego włożyć np. folię bąbelkową w celu jeszcze większej ochrony.

Ponadto takie opakowania są lekkie, a to jest ważne podczas transportu. Z racji tego, że dostajemy je rozłożone, mogą zajmować zdecydowanie mniej miejsca w pomieszczeniu typu archiwum. Najważniejszym jednak aspektem w tym przypadku jest to, iż są one bardzo przyjazne dla środowiska, gdyż są wielokrotnego użytku.

Warto zakupić kartony klapowe, jeśli mamy do przetransportowania dużą ilość towarów lub innych przedmiotów. Jest to tanie rozwiązanie, więc jest najbardziej popularne. Naprawdę warto w nie zainwestować.